websitetemplate.org
link do nowej strony (logowanie jak do poczty PW) > Ciekawe linki
 
 
 
 

Ciekawe linki

Na tej stronie zamierzam umieszczać linki do ciekawych stron internetowych związanych z szeroko rozumianą fizyką. Jeśli znaleźliście ciekawe strony, to proszę przesłać ich adresy mailem do mnie. W miarę możliwości udostępnię te adresy wszystkim na tej stronie.

Rok 2013 został ogłoszony rokiem Jana Czochralskiego. Jeśli chcecie się więcej dowiedzieć o tym jednym z największych polskich naukowców, to na kolejnej stronie "Jan Czochralski" znajduje się wiele ciekawych informacji oraz krótki film o jego życiu.

Strona Polskiego Towarzystwa Fizycznego może stanowić również bazę do dalszych poszukiwań w internecie interesujących zagadnień i opracowań.

A teraz o stronach w języku angielskim poświęconym fizyce. Jest ich bardzo dużo (wystarczyć wpisać "Physics" w dowolnej wyszukiwarce). Poniżej adresy tych, które wydają mi się ciekawe. 

Na stronie  Massachussets Institute of Technology (każdy chyba słyszał o MIT) znajdują się wyjątkowo piękne symulacje z zakresu elektryczności, magnetyzmu i fal elektromagnetycznych. Warto popatrzeć i zrozumieć!!!.

Bardzo dużo interaktywnych doświadczeń oraz problemów fizycznych do samodzielnego rozwiązania znajduje się na stronie Physlets (nazwa pochodzi od Physics Applets), które w całości zostały napisane w postaci apletów Java (wymagają instalacji wtyczek). Każde z doświadczeń jest dokładnie opisane. Polecam, szczególnie symulacje z optyki!.