|
|

I. Zasady zaliczania PPPW
Przedmiot zalicza się na podstawie 3 sprawdzianów z podstaw techniki cyfrowej, realizacji projektów zgodnie z programem zajęć w laboratorium i sprawozdania.
Zaliczenie na ocenę 3,0 ÷ 4,0.
Każdy zaliczony sprawdzian i zrealizowane zadanie projektowe jest oceniane na 0,5 pkt. Suma wszystkich zebranych punktów składa się na ocenę końcową i pozwala na uzyskanie oceny maksymalnej równej 4,0.
Zaliczenie na ocenę 4,5 ÷ 5,0 wymaga spełnienia warunków przedstawionych w pkt. 2 oraz napisania sprawozdania z prac poświęconych badaniu przetworników cyfrowo-analogowych i analogowo-cyfrowych lub opracowania symulowanego eksperymentu. Wymagania dotyczące opracowania sprawozdania sformułowano pkt. II.
II. Struktura i wymagania dotyczące opracowania sprawozdania z badania przetworników cyfrowo-analogowych i analogowo-cyfrowych.
Tytuł
Imię i nazwisko
Dane identyfikacyjne autora
Streszczenie
Wprowadzenie
- omówienie przetworników DAC i ADC na podstawie literatury (metody przetwarzania, zasada działania przetworników wykorzystywanych w czasie ćwiczeń)
- omówienie błędów przetwarzania (błąd przesunięcia, błąd nachylenia, nieliniowość całkowa i różniczkowa)
Opis przeprowadzonych pomiarów
- opis układów pomiarowych (schematy blokowe, typy przyrządów)
- opis oprogramowania wykorzystywanego w czasie pomiarów
Prezentacja wyników badań
- prezentacja charakterystyk przetwarzania DAC i ADC wyłącznie na wykresach przygotowanych w środowisku LabVIEW
- omówienie charakterystycznych przebiegów zarejestrowanych dla przetwornika ADC z podwójnym całkowaniem
Analiza wyników
- analiza charakterystyk przetwarzania z uwzględnieniem błędów przetwarzania
Podsumowanie
- W podsumowaniu powinno zostać zaprezentowane ustosunkowanie się do otrzymanych wyników z uwzględnieniem założeń teoretycznych przytoczonych we Wprowadzeniu
Uwaga
Niedopuszczalne jest umieszczanie w sprawozdaniu kopii rysunków i opisów. Praca w całości powinna stanowić oryginalne opracowanie autora, zarówno w części opisowej jak i graficznej.
|
|