Menu » Regulamin
 


REGULAMIN

 I. Przepisy ogólne
  1. Zajęcia w Laboratorium Elektroniki odbywają się zgodnie z planem studiów Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

  2. W Laboratorium Elektroniki odbywają się ćwiczenia laboratoryjne do przedmiotów:

    • Podstawy Elektroniki – PE (sala 225A GF)
    • Elektronika w Eksperymencie Fizycznym – EwEF (sala 225A GF)
    • Podstawy Projektowania Przyrządów Wirtualnych – PPPW (sala 225C GF)
    • Podstawy Systemów Mikroprocesorowych – PSM (sala 225C GF)
  3. Program ćwiczeń, które studenci są obowiązani wykonywać w danym semestrze, jest podany na stronie internetowej przedmiotu.

  4. Ćwiczenia są wykonywane w zespołach dwuosobowych. Podział na zespoły jest dokonywany na pierwszych zajęciach w Laboratorium.

  5. Ćwiczenia rozpoczynają się punktualnie o wyznaczonej godzinie zgodnie z harmonogramem zajęć podanym na stronie internetowej przedmiotu. Na zajęcia w Laboratorium należy przychodzić punktualnie. Prowadzący ma prawo nie dopuścić do wykonywania ćwiczenia osoby, które spóźniły się na zajęcia.

  6. Obecność na wszystkich zajęciach jest obowiązkowa. Nieobecność nieusprawiedliwiona uniemożliwia odrobienie ćwiczenia i powoduje nie zaliczenie danego ćwiczenia. Nieobecności będą usprawiedliwione po przedłożeniu zaświadczenia lekarskiego lub innego dokumentu uzasadniającego nieobecność. Sposób odrobienia ćwiczenia, opuszczonego i usprawiedliwionego, należy uzgodnić w trybie indywidualnym z prowadzącym ćwiczenie.

  7. Dopuszczenie do wykonywania określonego ćwiczenia następuje po sprawdzeniu przygotowania teoretycznego. Student ma obowiązek przygotować się do każdego ćwiczenia korzystając z notatek z wykładu, podręcznika zalecanego jako obowiązkowy lub oddzielnej instrukcji.

 II. Wykonywanie ćwiczeń
  1. Po dopuszczeniu do wykonywania ćwiczenia zespół przeprowadza łączenie elementów i przyrządów wchodzących w skład zestawu pomiarowego.

  2. Przed włączeniem przyrządów i zasilania układów zestaw pomiarowy powinien być sprawdzony przez prowadzącego zajęcia.

  3. Wyniki pomiarów należy wpisać czytelnie do protokołu piórem lub długopisem i przedstawić prowadzącemu zajęcia.

  4. Po akceptacji wyników zestaw pomiarowy należy rozłączyć, a stanowisko ćwiczeniowe uporządkować.

  5. Dane wszystkich mierników i przyrządów pomiarowych należy wpisać do protokołu.

  6. Laboratorium można opuścić dopiero po przyjęciu stanowiska ćwiczeniowego przez prowadzącego zajęcia.

  7. Prowadzący ćwiczenie przedstawia studentom sprawdzone sprawozdanie na następnych zajęciach.

  8. Na sprawozdaniu prowadzący ćwiczenie zaznacza dostrzeżone błędy, niedociągnięcia i braki oraz wpisuje wystawioną ocenę.

 III. Przepisy porządkowe
  1. W czasie pracy w Laboratorium niedopuszczalne jest używanie telefonów komórkowych. Przed wejściem do laboratorium telefony komórkowe należy wyłączyć. Nie dostosowanie się do tych zaleceń może spowodować usunięcie studenta z Laboratorium.

  2. Odzież wierzchnią należy zostawiać w szatni.

  3. Po wejściu do laboratorium, teczki, plecaki i inne przedmioty nieużywane bezpośrednio w czasie ćwiczenia należy zostawić w miejscu przeznaczonym do tego celu.

  4. W czasie zajęć w laboratorium nie wolno spożywać jedzenia i napojów.

  5. W czasie zajęć nie należy prowadzić głośnych rozmów oraz oddalać się od stanowiska pomiarowego. Laboratorium można opuścić, w razie potrzeby, wyłącznie za zgodą prowadzącego zajęcia.

  6. Niedopuszczalne jest samowolne przenoszenie aparatury z innych stanowisk. Zauważone braki elementów układu pomiarowego lub jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniu sprzętu należy natychmiast zgłosić prowadzącemu zajęcia lub dyżurnemu laborantowi.

 IV. Ogólne zasady zaliczenia ćwiczeń
  1. Zaakceptowanie przez prowadzącego zajęcia protokołu z wynikami pomiarów, obliczeniami i wykresami wykonanymi przez zespół odrabiający ćwiczenie jest równoznaczne z jego zaliczeniem.

  2. Ocenę końcową za każde ćwiczenie wystawia prowadzący na podstawie oceny za przygotowanie teoretyczne przy uwzględnieniu pracy w Laboratorium. Praca studenta w Laboratorium może wpłynąć na podwyższenie lub obniżenie oceny za ćwiczenie.

  3. Sposób zaliczenia Laboratorium i wystawienia końcowej oceny zaliczeniowej określają szczegółowe zasady podane przez osobę odpowiedzialną za dany przedmiot.

  4. Wszelkie odwołanie od decyzji prowadzących zajęcia student może złożyć na piśmie do osoby odpowiedzialnej za przedmiot lub Kierownika Laboratorium.

Kierownik Laboratorium Elektroniki

doc. dr inż. Wiesław Tłaczała


 
 
© Laboratorium Elektroniki 2006-2024