Co to za strona?

Niniejsza strona WWW, autorstwa mgr Katarzyny Hadyńskiej, została stworzona by przybliżyć czytelnikom problem energetyki jądrowej w Polsce.

Autorka strony skupiła się na aspektach zastosowania energetyki jądrowej w przemyśle. Niniejsza strona to kompilacja wiedzy, jaką autorka posiadła na ten temat z różnych źródeł, dlatego większość tekstu stanowią cytaty.

Dlaczego synergia jądrowo-węglowa?

Polska pozyskuje energię w konwencjonalnych elektrowniach przetwarzających paliwa kopalne (przede wszystkim węgiel kamienny i brunatny). Powszechnie wiadomo, że ten sposób pozyskiwania energii elektrycznej jest szkodliwy zarówno dla środowiska, jak i dla mieszkańców okolic samych elektrowni. Jednak jest pewne, że Polska, która ma bogate złoża węgla, nie przestanie pozyskiwać z niego energii, mimo że istnieją inne metody pozyskiwania energii elektrycznej. Energia pozyskiwana w wyniku rozszczepienia jądrowego jest dużo czystsza i bezpieczniejsza. Ale jest też sposób, żeby połączyć obie możliwości technologiczne i jeszcze na tym zarobić. Jak to zrobić? odpowiedź znajdziesz w dziale "Co to jest synergia jądrowo-węglowa?"


Celem zbudowania tej strony jest przybliżenie Czytelnikom zarówno problematyki samej synergii jądrowo-węglowej, ale również następujących zagadnień:

Zachęcam do lektury :)

Podziękowania

Serdeczne podziękowania składam panu dr hab. Ludwikowi Pieńkowskiemu ze Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów UW za wszelką radę i pomoc w opracowaniu zagadnienia synergii jądrowo-węglowej.


Dziękuję prof. Janowi Plucie z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej za możliwość uczestnictwa w jego niezwykle ciekawym wykładzie pt. "Metody i technologie jądrowe" oraz za stworzenie warunków do zrealizowania niniejszej strony www w ramach pracy zaliczeniowej.

Opracowanie zaliczeniowe z przedmiotu "Metody i Technologie Jądrowe"
Uczelniana Oferta Dydaktyczna PW
Prowadzący: prof.dr hab. Jan Pluta
rok ak. 2008/2009




-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bardzo dziękuję również mojemu narzeczonemu, Rafałowi, za nieocenioną pomoc i wsparcie w realizacji tego projektu.