What we know is a drop, what we don't know is an ocean
Isaac Newton

Jesteśmy jednym z sześciu zakładów tworzących Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej. Naszym głównym zainteresowaniem jest struktura ciał stałych, zaś badania prowadzone są zarówno od strony teoretycznej jak i eksperymentalnej. Nasze badania dotyczą wielu materiałów i zjawisk, które coraz częściej mają wspólny mianownik w postacii nanotechnologii. Interesują nas zwłaszcza pojedyncze nanoobiekty takie jak pojedyncze nanorurki węglowe, warstwy grafenu, półprzewodnikowe kropki czy druty kwantowe. Posiadane wyposażenie pozwala nam studiować interesujące nas własności wymienionych materiałów, lecz mimo to, rozbudowujemy nasze laboratoria tak, by nie odbiegały od standardów światowych. To właśnie w nich mamy zamiar w najbliższej przyszłości rozwiązywać istotne problemy naukowe.

W naszym zakładzie można wyróżnić pięć pracowni:

Dalsze informacje dotyczące prac czy wyposażenia pracowni będą znajdowały się na stronach pracowni, które pojawią się wkrótce.

Studentów zainteresowanych wykonywaniem prac dyplomowych z tematyki reprezentowanej przez poszczególne pracownie serdecznie zapraszamy do współpacy!

 

ostatnia aktualizacja: styczeń 2019
Template design by Andreas Viklund