Programowanie obiektowe - JAVA
Informacje ogólne

Informacje ogólne

Laboratorium programowania w Javie jest częścią przedmiotu prowadzonego przez doktora Przemysława Dudę.

Ogólne informacje na temat przedmiotu, warunków zaliczenia oraz konspekty wykładów dostępne są pod adresem http://if.pw.edu.pl/~pojava/.

Jak wiadomo, grupy dziekańskie zostały podzielone na dwie podgrupy. Zajęcia dla każdej z podgrup odbywać się będą co dwa tygodnie: pierwsza podgrupa w tygodniach "parzystych", druga w "nieparzystych" (zgodnie z harmonogramem)

W ramach laboratorium przewidziane jest 8 terminów zajęć (w tym ostatnie zajęcia wspólne dla obu grup, w trakcie których będą wystawiane oceny a temat ewentualnego zadania ustalany będzie indywidualnie, w zależności od ocen za poprzednie zajęcia). Ocena końcowa będzie średnią arytmetyczną z 7 najlepszych ocen uzyskanych za poszczególne zadania. Kryteria oceniania podane będą wraz z opisem poszczególnych zadań.

Wskazane jest aby zadania kończyć w trakcie zajęć. Możliwe jest również oddanie ostatecznej wersji programu na następnych zajęciach (czyli po dwóch tygodniach, ewentualnie wcześniej w trakcie konsultacji). W przypadku oddawania zadania w tym trybie wpływ na ostateczną ocenę może mieć również zaangażowanie w pracę na zajęciach (przykładowo osoba która na zajęciach nie zrealizuje żadnych podstawowych wymagań, a po dwóch tygodniach odda wzorowy program, może mieć kłopot z uzyskaniem oceny 5, nawet jeśli będzie w stanie doskonale odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące zadania).
Przekroczenie terminu oddania zadań o każdy tydzień powoduje automatyczne obniżenie maksymalnej możliwej do uzyskania oceny o 1 stopień - wówczas ocena za zadanie zostanie odpowiednio przeskalowana.

Nieusprawiedliwiona nieobecność na zajęciach równoważna jest z
uzyskaniem oceny 0.

W trakcie zajęć dopuszczalne jest korzystanie z notatek z wykładów, z dowolnych książek oraz wyszukiwanie informacji w sieci internet (w szczególności z oficjalnej dokumentacji Java - http://java.sun.com/javadoc).
We wszystkich ćwiczeniach informacje podane w ich opisie, w połączeniu z wiedzą z wykładów oraz z dokumentacją Java, powinny w zupełności wystarczyć do poprawnej realizacji zadań.
Oprócz oddania działającego programu wymagana jest również umiejętność udzielenia szczegółowych inforacji na temat jego działania.

W trakcie zajęć niedopuszczalne jest jedynie wykorzystywanie programów (całości lub fragmentów) autorstwa innych studentów. Przesyłanie kodów za pośrednictwem poczty elektronicznej lub w jakikolwiek inny sposób może powodować automatyczne obniżenie oceny dla obu osób.